Služby

Kontrolujeme čistotu paliva!Technické spektrum

Spektrum – súbor, resp. skupina prvkov alebo zložiek veľkej rozmanitosti a pestrosti.

Takto definuje slovo „spektrum“ jeden z mnohých slovníkov cudzích slov z hľadiska publicistiky. Nie je preto náhoda, že práve toto slovo má vyjadrovať to, s čím sa v tejto rubrike môžete stretnúť. Ide o príspevky na rôzne témy z oblasti vznetových motorov a ich palivových systémov, ale aj opravárenstva a diagnostiky, zo zákulisia výrobcov dieselových motorov a výrobcov palivových systémov aj ich komponentov... Jednoducho všetkého, čo len trochu vonia naftou. Príspevky v tejto rubrike sú určené najmä tým, ktorí sa neuspokoja len so všeobecnými informáciami, ale chcú byť informovaní podrobnejšie a vedieť viac o veciach súvisiacich so vznetovými motormi.
 

Tip: pre zväčšenie alebo zmenšenie textu resp. celej stránky môžete využiť pohyb rolovacieho kolieska myši pri súčasnom držaní klávesy CTRL.

Ale vy ste to vedeli, že?

(Ne)kvalita nafty

31.10.2010, 17:26 , Agát Diesel s.r.o | Počet zobrazení: 21025

     Čo majú pivo a nafta spoločné? Okrem toho, že sú to azda najoblúbenejšie tekutiny medzi vlastníkmi vozidiel s naftovým motorom, nie je ich nikdy dosť! Pravdepodobne o ničom sa nevedie toľko polemík medzi motoristami, pracovníkmi servisov i predajcami náhradných dielov či samotných vozidiel ako o kvalite piva a… samozrejme, nafty.

Celý článok...

Skratky v označovaní dieselových motorov

05.01.2009, 01:14 , Agát Diesel s.r.o | Počet zobrazení: 20498

      Označenie každého automobilu popri značke aj modelom, zvihovým objemom a „tajomnou“ kombináciou znakov k tomu, je dnes neoddeliteľnou súčasťou imidžu samotného auta i jeho výrobcu. Časy, kedy ste si na karosérii automobilu vybaveného vznetovým motorom mohli prečítať iba jednoduché „D“- ako diesel alebo „TD“- ako turbo diesel, sú nenávratne preč.

Celý článok...

Emulzná nafta- zmes vody a nafty

14.08.2010, 22:08 , Agát Diesel s.r.o | Počet zobrazení: 19543

    Svet je dnes plný extrémov... Na jednej strane je prítomnosť vody v nafte jav absolútne nežiadúci – a každodenná prax to aj potvrdzuje - a na strane druhej svet aktívne experimentuje s používaním nafty s prímesou vody ako alternatívnym palivom! Ktosi raz povedal: “Keby sa svet otočil hore nohami, veľa vecí by sa dostalo do správnej polohy“- a mal pravdu!

Celý článok...

Nafta je uhľovodíkový kokteil...

04.01.2009, 19:01 , Agát Diesel s.r.o | Počet zobrazení: 16964

     Nafta predstavuje zmes uhľovodíkových frakcií, t.j.látok získaných viacstupňovou destiláciou ropy s bodom varu približne od 160 °C do 360 °C. Vyrába sa v rafinériách destiláciou ropy v zariadeniach nazývaných destilačné kolóny (veže).

Celý článok...

BOSCH, CONTINENTAL, DELPHI, DENSO a STANADYNE verzus bionafta

25.06.2009, 17:32 , Agát Diesel s.r.o | Počet zobrazení: 12134

      Otázkou využívania alternatívnych zdrojov palív sa dnes zaoberá prakticky celý svet vrátane najvýznamnejších renomovaných svetových výrobcov vstrekovacích systémov pre vznetové motory. Piati najväčší svetoví producenti v tejto oblasti: Bosch, Continental AG (bývalý Siemens VDO), Delphi, Denso a napokon americký Stanadyne, nemôžu stáť bokom.

Celý článok...

« Predchádzajúca stránka 8-12 / 12

Vytlačiť stránku

Bosch
Delphi
Stanadyne
Continental
Denso
Motorpal